Fassaaditööd

Meil on suured kogemused ventileeritavate fassaadide ehitamisel: alumiiniumkomposiitpaneelidest, kiudtsementplaatidest, looduskivist ja muud tüüpi vooderdustest. Paigaldust teostame kõigile levinud kinnitusviisidele, nii peidetud kui ka nähtavatele. Valides MEIE PROJEKTID saate tutvuda erineva keerukusastmega valmisprojektidega.

Meil on laialdased kogemused fassaadipaneelide paigaldamisel, nii peidetud (liim, kassetid) kui ka nähtavate (needid, kruvid) kinnitustega. Meie tootevalikust leiate ka neete, kruvisid, polte ja muud kinnitusmaterjali.

Viimased tööd

Hüpermarket RIMI / Peterburi tee 98, Tallinn

Kasutatud materjalid: Alumiiniumkomposiitpaneelid BILDEX™ ja kiudtsementplaadid CEMBRIT™

Ehitusaasta: 2018

Eramaja / Sarra 18, Tallinn

Kasutatud materjalid: Alumiiniumkomposiitplaadid BILDEX™

Ehitusaasta: 2020

Eluhoone / Kaupmehe 19, Tallinn

Kasutatud materjalid: Alumiiniumkomposiitpaneelid BILDEX, Kiudtsementplaadid Swisspearl™

Ehitusaasta: 2021

Väike Tallinn elamukompleks / Türi 4, Tallinn

Kasutatud materjalid: Alümiiniumkomposiitpaneelid BILDEX™

Ehitusaasta: 2021

Loome ja ehitame

Meie ettevõttel on üsna suur kogemus ventileeritavate fassaadide ehitamisel, mille hulka kuuluvad kiudtsementpaneeli, alumiiniumkomposiitpaneeli, looduskivi paigaldus ja palju muud tüüpi fassaadimaterjale.

Alumiiniumkomposiitpaneelid on kõige populaarsemad.  Meil on üsna ulatuslik kogemus fassaadipaneelide paigaldamisel nii nähtava (neet, isekeermestavad kruvid) kui ka varjatud (liim, teip) kinnitusega. Meie valikust leiate kõik vajalikud materjalid, alates profiilidest kuni kruvideni. Fassaaditööd teostata me parimal viisil.

Hoone fassaadi ehitus

Esmalt tuleb kaaluda fassaadi viimistlemiseks vajalikke omadusi. Fassaaditöö hind sõltub palju materjalist. korralik ja atraktiivne Fassaadikatte peab korralikul ja atraktiivselt välja nägema ning kaitsma maja seinu agressiivsete mõjude eest.

Sellest võib järeldada, et tuleb valida teatud omadustega materjal:

  • vastupidav niiskuse ja külma suhtes;
  • pragude suhtes vastupidav;
  • piisavalt tugev, et taluda juhuslikke kahjustusi;
  • võimelised kestma kaua ja õigustama kulusid.

Tänapäeval on raske vaielda ehitusmaterjalide keskkonnasõbralikkuse nõuete vastu, mis kehtivad ka kattematerjalide suhtes. Pinnakatted peavad täielikult vastama ehitussektoris ettenähtud normidele ja eeskirjadele ning loomulikult ka ökoloogilistele ja hügieeninõuetele. See hõlmab ohutusnõudeid inimeste ja keskkonna jaoks, eelkõige kahjulike aurude puudumist, sealhulgas materjali kuumutamisel ja niisutamisel. Kui on valitud õiged ja kvaliteetsed materjalid siis on ka fassaaditööde teostamine lihtsam.

Hoone fassaadi soojustamine

Kõik maja omanikud teavad hästi, et on väga oluline pöörata tähelepanu hoone fassaadi soojustamisele , sest hoone isolatsioon aitab oluliselt säästa energiaarvetelt. Kvaliteetselt paigaldatud isolatsioon vähendab külmal perioodil soojakadu ja soojal perioodil sissetuleva soojuse hulka märkimisväärselt. Hoonete ventileeritava fassaadi soojustamiseks pakkume kolm peamist materjali.

  1. Fenoolvaht:

See on ülimalt õhuke ja esmaklassiline soojustus uusehitus- ja renoveerimisprojektides. Lambdaväärtusega kuni 0,021 W/(m·K) on materjal turu parima soojustustõhususega soojustusmaterjal. Sellest tulenevalt annavad hooned, millele paigaldatakse fenoolvahust isolatsioon (näiteks Kooltherm K15), väärtusliku panuse mitte ainult kliimakaitsesse, vaid energiakulude vähendamisse. Lisaks muudab esmaklassiline soojustus hooned tulevikukindlaks varaks, mille järele on klientidel suurem nõudlus.

  1. PIR:

PIR-isolatsiooniplaadid on kerged, mistõttu nende paigaldamine käib kergelt ja lihtsalt. Tänu mullstruktuurile ei ima PIR-vaht vett, mis tähendab, et sellega saab töötada igasugustes ilmastikuoludes. PIR-isolatsioon säilitab oma kuju ning ei vaju aja jooksul kokku, mis tähendab, et säilib ka selle isoleerimisvõime

  1.  Mineraalvill:

Enne mineraalvilla oli populaarne klaasvill. See oli eelarvesõbralik materjal, mis tegi üsna head tööd maja fassaadi soojustamisel. Selle peamine puudus oli kahjulik mõju inimeste tervisele. Asjaolu, et klaasvill sisaldab palju klaasiosakesi, mis võivad sattuda hingamisteedesse nii materjali paigaldamise kui ka selle kasutamise ajal. Seepärast on tootjad välja töötanud keskkonnasõbralikuma ja ohutuma variandi - mineraalvilla.