Looduskivi, graniit, marmor

Looduskivi on üks maailma vanimaid ehitusmaterjale, mida on kasutatud tuhandeid aastaid juba enne Rooma impeeriumi tulekut. Looduskivi kasutamisel endal on palju ainulaadseid eeliseid, olenemata sellest, mida üritate saavutada, õige looduskivi sobib üldiselt igasse kohta.

Meie tootevalik

 • Kõik
 • FRANKEN SCHOTTER
 • SSG

Meie partnerid

1970. aastal ühinesid viis ettevõtet Franken-Schotteriga. Asutajad teadsid juba siis, et ainult väga tõhus, kõrge tootlikkusega ja kvaliteedile orienteeritud ettevõte suudab täita tulevasi turunõudmisi. Nii seati eesmärgiks kindlustada loodusvarade jaoks kaevandusmaa ja rajada tehaseid nende ressursside puhastamiseks. Lühikesed transporditeed, tipptehnoloogia, tõhus logistika ja tippkvaliteediga tooted tegid Franken Schotterist ühe juhtiva looduskivi tootja maailmas.

Üle 150-aastase kogemuse, SSG enda karjääride ja uusima tehnilise oskusteabe abil saab teie jaoks ellu viia peaaegu iga looduskivi idee. SSG eripäraks on kõrgtehnoloogiliste nõudmistega keerukad projektid.

Aktuaalne materjal igal ajastul

Looduslikke kive on kasutatud juba iidsetest aegadest alates majade ehitusmaterjalina, algupäraste tööriistade ja paljude igapäevaste esemete valmistamisel.

Looduskivi on alati olnud ja on ka praegu üks parimaid materjale, mis täiendab maja ja fassaadi sisekujundust, ning paljud disainerid kasutavad seda oma projektides. Korralikult kujundatud ja töödeldud kivi võib olla üsna kallis, kuid kvaliteedi poolest on see asendamatu ja lisab teie kodule hubasust ja ilu. 

Loodusliku kivi eelised

Looduslikul kivil on üsna palju eeliseid. Looduse loodud ilu on ju ainulaadne ja inimene ei suuda midagi ilusamat luua. Mõned loodusliku kivi kõige olulisemad eelised on järgmised

 • kõrge tugevus;
 • vastupidavus;
 • hästi talub madalaid temperatuure;
 • vastupidav agressiivsele keskkonnale;
 • alati hügieeniline ja ökoloogiline

Kuigi looduslikud, graniit- või marmorimitatsioonikivid ei ole inimkehale kahjulikud, kuna need on eranditult keskkonnasõbralikud, põhinevad kunstkivid polüestervaigudel. Samuti on looduslikul kivil värvikombinatsioon, mida inimene ei suuda kunstkivi puhul taastada. Kui lisate oma interjöörile looduskivi, ei näe te ühesugust kaunistust, sest iga kivi on täiesti ainulaadne ja selle olemasolu on märk heast maitsest ning on kindlasti vastupidav ja usaldusväärne, erinevalt marmorist ja graniidist, sest need vananevad ja nende mood kaob, looduskivi aga on alati moes.

Graniit või marmor?

Kuna kivi on ehituses ja disainis kasutatud tuhandeid aastaid. Kõige populaarsemaks on saanud graniit ja marmor. Need on muutunud nii populaarseks nende vastupidavuse ja tugevuse tõttu. Siiski on nende kahe vahel erinevus. Marmor on kivim, mis koosneb magneesium- ja kaltsiumkarbonaadist ning on kristallilise struktuuriga. Väliselt on sellel nähtavad triibud ja veenid ning tänu erinevatele segudele võib see olla väga erineva värvusega.

Võrreldes graniidiga on see pehmem, mistõttu seda on lihtsam töödelda, ning see ei pragune löögi korral ega purune. Selle struktuur on üsna tihe ja ei lase niiskusel läbi imbuda, seega saab seda kasutada ka välitingimustes. Graniit on valmistatud vulkaanilisest kivimist, mis moodustub vulkaanist pärineva magma jahtumisel. Graniiti eristab selle algne teramuster. See võib olla must, roosa, roheline ja muud värvi. Võrreldes marmoriga on see palju tihedam ning ei ole altid kriimustustele ja lõhenemistele.

Millist looduslikku kivi valida

Marmoril ja graniidil on mitmeid erinevusi, millest peamised on järgmised:

 1. Marmor on erinevalt graniidist üsna plastiline ja seda on lihtne mehaaniliselt kahjustada.
 2. Graniit on libedam kui marmor. Graniit on plastilisem kui marmor.
 3. Graniit on palju kõvem kui marmor. Arvestades oma vastupidavust ja tugevust, peab graniit meie väliskliimas vastu umbes 600 aastat, erinevalt marmorist, mis kestab keskmiselt umbes 150 aastat.
 4. Marmor on kemikaalide ja kuumuse suhtes palju tundlikum kui graniit.

Kahtlemata on mõlemad kiviliigid väga ilusad ja moes. Eespool kirjeldatud erinevuste põhjal võib järeldada, et graniit on mitmekülgsem ja praktilisem kasutamiseks sisekujunduses ja kaunistuses. See on vastupidav, sellega on lihtne töötada ja seda on väga ilus vaadata. Iga disainer saab valida teile loodud projekti tüübile sobiva kivi. Ja mõlemad kivid täiendavad teie sisekujundust ideaalselt.